Jak ukryć kable w lofcie w stylu industrialnym

Kable są mało estetycznym elementem wnętrz, który jednak z konieczności doprowadzania energii elektrycznej do punktów świetlnych, włączników itp jest tam niezbędny. W tradycyjnych wnętrzach nieestetyczna plątanina kabli jest ukryta pod tynkiem, jednakże gdy do czynienia mamy z loftową przestrzenią, gdzie eksponuje się elementy konstrukcyjne, cegły i bloki żelbetowe zrobić tego nie możemy. Jak w tej sytuacji poradzić sobie zatem z kablami?

Ukrycie nieestetycznych kabli w inny sposób niż ukrywanie ich wewnątrz ściany, gdy to nie jest możliwe, wymaga zastosowania dedykowanych rozwiązań pozwalających tworzyć trasy kablowe, które nie są niczym innym jak drogami, którymi są poprowadzone kable. Więcej na ich temat dostępne jest pod adresem https://www.ex-con.pl/korytka-kablowe/

 

Koryta kablowe w ukrywaniu instalacji

 

Jedną z metod ukrycia kabli jest sięgnięcie po tzw, koryta kablowe. Pozwalają one na prowadzenie kabli do instalacji elektrycznej. Listwy w postaci zamkniętych profili mogą występować nawet w wariantach z włącznikami światła, kontaktami, po które sięgamy gdy nie możemy dokonać żadnej ingerencji w ścianę. 

Jak montować koryta kablowe?

 

Koryta kablowe mogą być montowane tam, gdzie jest to akurat potrzebne. Część osób wybiera wariant montażu przy podłodze, dzięki czemu koryto kablowe może naśladować listwę maskującą. 

W zależności od tego jakie kable i ile potrzebujemy poprowadzić wewnątrz listwy dobieramy jej grubość i wielkość. Zazwyczaj sięga się po najmniejszą możliwą opcję, dzięki czemu koryto kablowe jest subtelnym elementem i nie gra pierwszych skrzypiec z aranżacji przestrzeni. 

 

Łączenia listew maskujemy za pomocą adapterów, które pozwalają nam osiągnąć jeszcze większą estetykę wykonania.