Dyfuzory zapachowe kojarzą się nam z buteleczką wypełnioną aromatycznym olejkiem. Ustawione gdzieś w mieszkaniu stanowią ozdobę wizualną i uzupełniają wystrój, zmieniając przy tym zapach panujący we wnętrzu.

Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że szczególnie w dużych pomieszczeniach, przyjemny zapach, który czujemy nie jest pochodzenia naturalnego, a wydobywa się z profesjonalnych urządzeń, zaprojektowanych specjalnie do tego celu.

Ze względu na sposób działania, urządzenia takie to praktycznie komputery. Przede wszystkim dlatego, że posiadają funkcję programowania częstotliwości uwalniania wybranego zapachu oraz jego intensywności. Można ustawić godzinę rozpoczęcia i zakończenia pracy oraz dni, w które ma być uwalniany zapach. Dyfuzory zapachowe pracują często nawet przez wiele tygodni, korzystając z jednego lub kilku olejków zapachowych naprzemiennie.

Działają w oparciu o metodę zimnej dyfuzji (Cold Air Diffusion). Oznacza to, że uwalniane w ten sposób zapachy łatwo łączą się z cząsteczkami powietrza, dzięki czemu pozostają w nim na bardzo długi czas tworząc tak zwaną lagunę zapachową. Metoda ta pozwala na osiągnięcie cząsteczek 50 razy mniejszych od tych z dezodorantów kosmetycznych, a ich wielkość nie dochodzi nawet do 1 mikrona. Nie stoi więc na przeszkodzie rozmiar powierzchni aromatyzowanego pomieszczenia.

Profesjonalne dyfuzory zapachowe zapachowe podłącza się do układów klimatyzacji i wentylacji istniejących w budynkach. Olejki zapachowe rozpylane są w postaci tzw suchej mgły. Zapewnia to równomierne natężenie zapachu na aromatyzowanej powierzchni. Dodatkowym plusem zastosowania tego typu urządzeń jest to, że nie muszą one zajmować powierzchni użytkowej, tylko można je swobodnie umieścić w pomieszczeniach technicznych, gdzie dyskretnie będą aromatyzować nasze pomieszczenia.

Nie tylko urządzenia do zapachów - są też świeczki

Aby cieszyć się wspaniałym zapachem, który będzie utrzymywał się w powietrzu nie trzeba od razu inwestować w dyfuzory zapachowe. Świetnie sprawdzą się także świeczki zapachowe. W tym przypadku lepiej będzie porzucić standardowe świeczki parafinowe z dodatkiem sztucznych aromatów i barwników, które spalając się generują niekorzystną dla ludzi sadzę. Lepiej wybrać naturalne świece z wosku pszczelego lub sojowego, które zawierają olejki naturalne i eteryczne. Świece sojowe są bezpieczniejsze dla zdrowia, dłużej się palą i posiadają naturalny aromat olejków. 

Please publish modules in offcanvas position.